دارآباد - ۲۶ شهریور ۱۳۹۲

دارآباد ۲۶ شهریور ۱۳۹۲

طبیعت جای زباله نیست

بر خاک افتادم و گُل شدم

طبیعت جای زباله نیست

این حشره در حال کندن زمین است ، بعد از ساخت خانه زیر زمینی خود ، لارو زنده حشره ای بزرگ را پیدا می کند و آن را به این خانه می آورد و سپس تخم خود را در بدن لارو می گذارد تا در این زیرزمین راحت ، بدن لارو محلی گرم و نرم برای رشد و همچنین مواد غذایی مناسبی برای نوزادش باشد!

در عکس زیر که در تاریخ سوم شهریور ۹۲ گرفتم حشره ای از خانواده واسپ را میبینیم که رفتاری مشابه با حشره بالا دارد ، البته این بار طعمه لارو نیست و حشره ای است بالغ اما با کاربردی مشابه.

طبیعت جای زباله نیست

طبیعت جای زباله نیست

برگی خشک و ناچیز ؟ خیر ، این برگ خشک که اولین بار امسال و چند ماه قبل آن را دیدم بوته جوان گیاه دارویی است ، ریشه این گیاه کوچک در خوابی اسرار آمیز فرو رفته و در بهار بعدی در همین محل با قدرتی بیشتر شروع به رشد خواهد کرد و احتمالا درسالهای بعد نیز شروع به میوه دهی می کند.

طبیعت جای زباله نیست

هوای آلوده و بسیار سمی تهران

/ 2 نظر / 10 بازدید
شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی

شبکه اجتماعی دانشگاه ازاد اسلامی محلی شگرف و زیبا و علمی و تفریحی برای اساتید و دانشجویان دانشگاه ازاد و لیکن سایر دانشگاه ها است. منتظر حضورتان هستیم . شبکه ای با امکانات بالا http://iauclub.ir

سید محمد امین شاهمرادی

سلام.وبلاگ خوبی داری.به وبلاگ من هم سر بزن و علم و دانش خود را در زمینه شیمی و فیزیک و... زیاد کن من منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم. متشکرم