دارآباد ـ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

آداب طبیعت گردی

قبل از ورود به طبیعت غرور خود را در شهر باقی بگذاریم و با ذهنی باز و روحی متواضع به دل طبیعت برویم و بدون شناخت دیگران ، خود را معلم آنها تصور نکنیم. و از سخنان و ابراز نظر های نابجا پرهیز کنیم . در مقابله با همه موجودات با احتیاط ، فروتنی و تواضع برخورد کنیم که این در نهایت به صلاح خودمان می باشد. متواضع باشیم و به یاد داشته باشیم که هر فردی را که در طبیعت ملاقات میکنیم « بدون درنظر گرفتن سن ، تیپ و قیافه و یا لباس و تجهیزات » ممکن است او در زمینه شناخت طبیعت تجربه بیشتری از ما داشته باشد و شاید او بتواند به ما چیزی یاد بدهد. بهتر است همیشه خود را با یک پیش فرض شاگرد دیگران بدانیم تا روز به روز بر دانش و تجربه ما اضافه شود.

 

ادامه

 

طبیعت جای زباله نیست

 

دارآباد ـ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

بهار ـ۱۳

 

تاج الملوک وحشی

گلهای ریز ، بسیار معطر که بویی شبیه به محبوب شب دارد ـ گلها عمری کوتاه دارند و امسال با وجود بارش کم گسترش نسبتا خوبی دارد.

طرقه آبی

طبیعت جای زباله نیست

 

آیا تا به حال فکر کردید که چرا در فرهنگ و زبان ما نامهایی مثل خیار ، هویج ، چغندر ، زرشک ، باقالی ، بادمجان ، کدو ، و تعداد زیادی دیگری خوردنیهای پُر خاصیت و شگفت انگیز دیگر به عنوان فحش استفاده می شوند؟!

وقتی به خواص متعدد و شگفت انگیز خوردنیهای بالا پی میبریم به این نتیجه میرسیم که تنها نبود آگاهی و در نتیجه کم ارزش شمردن این خوردنیها ریشه این انتخاب اشتباه و کاربرد لغات با بار منفی بوده.

/ 0 نظر / 8 بازدید