دارآباد ـ ۷ آبان ۱۳۹۲

چرا عکاسی از طبیعت ؟

 

عکاسی از طبیعت جاودانه کردن لحضاتی است که انسان درطبیعت تجربه می کند و یکی از بهترین راههای بردن زیبائیهای طبیعت به خانه خود می باشد.

عکاسی از طبیعت تنها یک تصویر برداری ساده نیست .امروز تهیه تصاویر مستند از طبیعت بخش مهم و جدا نشدنی و مکمل تحقیقات و مطالعات علمی است.

با گسترش روزافزون و همه گیر شدن تکنولوژی دیجیتال عکاسی از طبیعت و اجزای مختلف آن شیوه ای است نسبتا جدید و آسان که از آن طریق می توان ثبت داشته های موجود را نمود و علاوه بر این روشی است بسیار مناسب برای مطالعه آسانتر وعلمی طبیعت و انتقال و گسترش اطلاعات و دانش و همچنین بنمایش گذاشتن زیبائیها و جوانب مختلف طبیعت برای همگان.

عکاسی از طبیعت و اجزای مختلف آن نه تنها سبب ارتقاء سطح اطلاعات و دانش و آگاهی عمومی می شود بلکه میتوان این را روشی برای ثبت تاریخ و چگونگی داشته های امروز برای همه دوران دانست.

یکی از نتایج ثبت تصویری اجزاء مختلف طبیعت و شناساندن آن به همگان بالا بردن ارزش داشته های طبیعی و ملی ما است.

 

طبیعت جای زباله نیست

دارآباد ـ ۷ آبان ۱۳۹۲

یک روز پائیزی

 

 

جشن در کوهستانهای میهنم

 

خوشا نور و خوشا گرمای خورشید

خوشا سور و خوشا آواز بلبل

خوشا سنگ ، خوشا صخره، خوشا کوه

خوشا رویش، خوشا سبزی ، خوشا گل

خوشا آب و خوشا باران جان بخش

خوشا رنگ و خوشا باد و خوشا برگ

خوشا جشن و خوشا رقص درختان

خوشا سبزی خردادش ،خوشا گرمی مردادش

خوشا شهریور و مهرش که رودش می خروشد عشق

خوشا روشنی آبان ،خوشا نور آذرینش

خوشا یلدای زایش را، خوشا نور فرحبخشش

خوشا ابر و مه و باد

خوشا سرد و خوشا برف زمستانی

خوشا ....

 

طبیعت جای زباله نیست

شکارچی روی آب

 

ـ این حشره با شناور ماندن و شاید صحیحتر باشد بنویسم سر خوردن روی آب به شکار حشرات کوچکتر که در آب می افتند میپردازد و سپس شکار خود را به کناری میبرد و نوش جان میکند.

 

طبیعت جای زباله نیست

طبیعت جای زباله نیست

طبیعت جای زباله نیست

آلودگی دائمی هوای تهران

آلودگی هوا ناقض حق حیات شهروندی

سلامت نیوز :

 

کم‌کم با سردشدن هوا، کلانشهرهای ایران از جمله تهران با پدیده وارونگی هوا مواجه شده و این امر موجب تشدید آلودگی هوا و در نتیجه به‌مخاطره‌افتادن سلامتی و جان شهروندان این کلانشهرها می‌شود. اخیرا نماینده وزارت بهداشت در جلسه‌ای در حضور ریاست سازمان محیط‌زیست اعلام کرد سالانه دوهزارو724شهروند بر اثر استنشاق هوای آلوده فوت می‌شوند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق ؛ خسارات مادی و معنوی ناشی از این پدیده دهشتناک بی‌شمار است و هنوز آمار دقیقی از آن برآورد نشده است اما کارشناسان معتقدند که بیماری‌های روانی، استرس، فشارهای عصبی، ایست‌های قلبی، سکته‌های مغزی، نازایی زنان، تولد کودکان بیمار، نارسایی‌های مختلف، سقط جنین، بیماری‌های چشمی و پوستی و... از آثار زیانبار آلودگی هواست که حیات شهروندان را به مخاطره انداخته است و هشدارهای بهداشتی و ایمنی نتوانسته است تاثیری در کاهش آن داشته باشند. زندگی مستقیم شهروندان کلانشهرهای ایران خصوصا تهرانی‌ها با حیات روزمره آنها در هوای آزاد آلوده گره خورده است. این داستان هرساله تکرار می‌شود به‌نحوی که به بخشی از زندگی یومیه ما بدل شده و هر دولت سعی کرده است سیاست خاصی را در برابر این وضعیت اتخاذ کند اما متاسفانه هیچ‌کدام استراتژی معینی برای برون‌رفت دایمی از آلودگی هوا نداشته‌اند.

بیشتر:

http://www.salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=85929&cat=4

 

هرج و مرج و بی قانونی در رفت و آمد وسایل نقلیه که صدماتی جبران ناپذیر بر سلامت مردم وارد میکند را میتوان ناقض بزرگ حق حیات شهروندی دانست.

 

 

 


/ 0 نظر / 9 بازدید